Din nou pe locul II în clasament: Victorie la scor pentru Pandurii Târgu Jiu

pandurii gloria

Pandurii au învins Gloria Bistriţa cu 4-0 şi au urcat din nou pe locul al doilea al clasamentului. Ultima clasată din Liga 1 nu mai face faţă nivelului din prima divizie: Gloria a primit 14 goluri fără să înscrie în ultimele patru etape.

Oamenii lui Cristi Pustai au trecut fără probleme de Gloria Bistriţa într-un meci în care nu s-a pus în niciun moment problema învingătoarei.

Predescu a deschis scorul după un sfert de oră de joc cu un şut din afara careului, apoi Ibeh a marcat pentru 2-0 după ce a fost servit excelent în faţa porţii.

Cu douăzeci de minute înainte de final, Matulevicius a majorat diferenţa de scor din pasa lui Răduţ.

În prelungiri, Nicoară a obţinut un penalty şi tot el a închis tabela la 4-0 pentru Pandurii.

Astfel, etapa viitoare a Ligii 1 va aduce din nou o confruntare între liderul Steaua şi echipa de pe locul doi - de această dată Pandurii.