Europa League. AS Trencin - Astra Giurgiu 1-3

astra

Echipa Astra Giurigiu a câştigat, joi, în deplasare, cu scorul de 3-1 (1-0), meciul cu formaţia slovacă AS Trencin, contând pentru prima manşă a turului trei preliminar al Ligii Europa.

Minutul 90+5 Final de meci! 3-1 pentru Astra. Returul are loc săptămâna viitoare, pe "Arena Națională".

Minutul 82. Gol Trencin! Ben Youssef greșește în fața careului, pierde mingea în zonă critică, iar Holubek profită și îl execută pe Silviu Lung.

Minutul 51. 3 – 0 pentru Astra. Fatai pătrunde din flanc în careu și fianlizează cu un șut plasat la colțul lung.

Minutul 49. Gol Astra! Tembo majorează diferența, din apropiere, după o fază cursivă de atac: Budescu a centrat din stânga, Fatai a ratat reluarea, dar zambianul a fost pe fază și l-a executat pe portarul advers.

Minutul 8. Budescu deschide scorul pentru Astra Giurgiu, după o greșeală a portarului slovacilor.

Echipa lui Daniel Isăilă mizează pe golgheterul începutului de sezon, Constantin Budescu. Din echipă lipsesc trei titulari obișnuiți: ghanezii Sadat Bukari şi Seidu Yahaya şi cipriotul Vincent Laban.

Şi Kehinde Fatai a avut probleme - din cauza vizei Schengen a ratat antrenamentul oficial.

AS Trencin a ajuns să joace cu Astra după ce a trecut de suedezii de la Goteborg.