FCSB - Dinamo: 5 suporteri dinamovişti, interdicţie pe stadion și amendă

suporteri

Cinci suporteri dinamovişti au primit interdicţie pe stadioane timp de un an şi câte 1.000 de lei amendă, după incidentele de la partida FCSB - Dinamo, disputată. duminică, pe Arena Naţională, au declarat, pentru News.ro, surse din cadrul Jandarmeriei.

suporteri

Printre aceştia se numără şi liderul Peluzei Cătălin Hâldan, Elias Bucurică.

În minutul 12 al derbiului, doi suporteri au intrat pe teren. Fanii respectivi au coborât pe teren din peluza PCH, iar unul dintre ei a luat mingea. Cei doi au fost scoşi de pe gazon după aproximativ două minute de forţele de ordine.

Imediat după golul marcat de Nemec, pe teren au intrat încă doi suporteri, între care şi Elias Bucurică, liderul galeriei PCH. Când a intrat pe teren, acesta a dărâmat reclamele de pe margine.

Formaţia FCSB a învins Dinamo, duminică seară, pe Arena Naţională, scor 2-1, într-un meci din etapa a treia a play-off-ului Ligii I, în care cele două echipe au avut câte un jucător eliminat.

Sursa: News.ro