LIGA I. CS Severin – Pandurii Târgu Jiu 1-3. Tot mai aproape de Europa League

pandurii foto

Învingătoare în runda precedentă la Cluj, formaţia din Turnu Severin a fost o dezamăgire. Fără sprijinulo fanilor, gazdele au început prost văzându-se conduse din minutul 33, când Anton a deschis scorul cu un şut de la 25 de metri.

După doar 3 minute, acelaşi Anton a mai modificat o dată tabela, acesta transformând un penalty acordat pentru un fault în careu asupra lui Nicoară.

În minutul 49 scorul a devenit 3-0 pentru oaspeţi, graţie reuşitei lui Ibeh.

Până la finalul partidei, gazdele nu au reuşit decât să limiteze proporţiile scorului, prin Florin Costea, care a punctat pentru 1-3 în minutul 62.

Au jucat echipele:

CS Severin: Panagopoulos - Dănănae, D. Stoica, Asanovici, Tătaru - Neacşa (Poiană '81), Hasanovici (Roman '46), Vranjkovici, Olah - Fl. Costea, Thomas. Antrenor: Ionel Gane.

Pandurii Târgu Jiu: Lazar - Rusu, Viera, Mamele, Vlad - Anton, Răduţ, Nistor - Nicoară (C. Cristea '56), Matulevicius (Lemnaru '77), Ibeh (Rada '70). Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonaşe galbene: Neacşa '41, Fl. Costea '67, Vranjkovici '85 / Rusu '56, Matulevicius '74.

Arbitri: Adrian Comănescu (central) - Cristian Nica, Ioan Ciocănea (asistenţi) - George Găman (rezervă).