LIGA I. FC Braşov – Gloria Bistriţa 4-1, în primul meci din etapa a 33-a

brasov-1

În minutul 15 scorul era deja 2-0, ambele goluri fiind marcate de Enceanu, un fotbalist în vârstă de doar 18 ani.

Pentru braşoveni au mai înscris Buga (minutul 56) şi Machado (minutul 79), golul de onoare al oaspeţilor fiind marcat de Feher, din penalty (minutul 83).

Bistriţenii au mai avut o lovitură de la 11 metri în minutul 63, însă Răzvan Radu a trimis balonul în bară.

Gazdele au evoluat în inferioritate numerică din minutul 58, când Sergiu Oltean a primit al doilea cartonaş galben.

Au jucat echipele:

FC Braşov: Marinescu - Vagner, Oltean, Machado, Cr. Ionescu - Enceanu (Nuno Viveiros '57), Mateiu, Madeira, I. Popa (R. Barbu '61) - Davide Dias (Dumbravă '76) - Buga. Antrenor: Adriano Szabo.

Gloria Bistriţa: Oghinciuc - O. Ionescu, Berceanu, Iordache, Stroe (Trestelnicu '46) - R. Radu (Moraes '66), Feher, Hlinca, Chiţu - Curtuiuş, Cubilla (Hasnaş '80). Antrenor: Nicolae Manea.

Cartonaşe galbene: Oltean '33, '58 / O. Ionescu '41, R. Radu '65, Chiţu '78, Curtuiuş '90+3.

Cartonaş roşu: Oltean '58.

Arbitri: Florin Miron (central) - Gero Szabo, Adrian Popescu (asistenţi) - Iulian Călin (rezervă).

La partida de la Braşov au asistat aproximativ 500 de spectatori.