LIGA I. FC Brașov – Săgeata Năvodari 1-1. Gazdele au egalat în ultimul minut de joc

chitu

Echipa vizitatoare a trecut pe lângă o mare victorie, văzându-se egalată în ultimele secvențe ale partidei.

Săgeata a deschis scorul în minutul 76, prin Chițu, care a fructificat o centrare a lui Dinu, egalarea survenind în minutul 90, când Cristi Ionescu a înscris din lovitură liberă de la 20 de metri.

Oaspeții au încheiat partida cu un om mai puțin, N'Doye fiind eliminat în al treilea minut al prelungirilor pentru un fault dur.

Au jucat echipele:

FC Braşov: Marinescu - Străuţ, Oltean, Machado, Serginho (Cr. Ionescu '85) - Păun, Mateiu, Santos, Tătar (I. Popa '68) - Dias (Fonseca '53) - Buga. Antrenor: Adrian Szabo.

Săgeata Năvodari: Panagopoulos - Peteleu, Fl.Popa, Munteanu, Filip II - Muzac, N'Doye - Florean, Viorel Dinu ( Chiacu '80), Tigoianu (Iordache '60) - Roman (Chiţu '52). Antrenor: Tibor Selymes

Cartonaşe galbene: Oltean '76 / Mihai Roman '24, Fl. Popa '38, Iordache '77

Cartonaş roşu: N'Doye '90+3

Meciul a fost arbitrat de Teodor Crăciunescu, ajutat de Adrian Ghinguleac şi Petruţa Iugulescu. Rezervă a fost Dan Dreve.

La meci au asistat aproximativ 1.500 spectatori.