LIGA I. Pandurii Târgu Jiu a învins cu 2-1 pe Dinamo, după ce a fost condusă la pauză

523365b395f9cff467000000

Dinamo a deschis scorul în minutul 37, prin Cosmin Matei, care a trimis balonul în plasă cu un şut la coţul lung de la aproximativ 18 metri.

Oaspeţii au evoluat cu un jucător mai puţin din minutul 62, după ce Grecu a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe.

În ultimul sfert de oră, Pandurii au întors rezultatul prin golurile marcate de Momcilovici, în minutul 76, şi Eric, în minutul 86.

Pandurii au urcat pe locul secund al clasamentului, cu 13 puncte, în timp ce Dinamo ocupă locul 9, cu 8 puncte.

Au jucat echipele:

Pandurii Târgu Jiu: Mingote - Ungurușan, Mamele, Erico, Momcilovici - Anton, Breeveld (Ciucur '46) - Buleică, Eric, Nicoară (Di Stefano '46) - Matulevicius (Rubio '66). Antrenor: Cristian Pustai

Dinamo: Bălgrădean - Luchin, Durimel, Grigore, Grecu - Thicot (Lazăr '81), Boubacar, Elton (Şerban '69) - Matei (Filip '69), Țucudean, Curtean. Antrenor: Gheorghe Mulţescu

Cartonaşe galbene: Erico '28, Unguruşan '29, Matulevicius '35, Rubio '88 / Grecu '31, Durimel '46, Grigore '55, Lazăr '90+3

Cartonaş roşu: Grecu '62.

Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs, ajutat de Miclos Nagy şi Marius Nicoară. Rezervă a fost Cătălin Popa.