LIGA I. Pandurii Tg. Jiu – FC Braşov 3-1. Matulevicius a reuşit dubla

PANDURII

Pandurii a obţinut o victorie lejeră, având 3-0 după doar o oră de joc. Lituanianul Matulevicius a deschis scorul în minutul 9, după o centrare a lui Nicoară, avantajul gazdelor fiind majorat de Paraskevas în minutul 21, cu o lovitură de cap, la un corner executat de Nistor.

Matulevicius şi-a trecut al doilea gol în cont în minutul 60, când l-a învins pe Marinescu cu un lob de efect.

Oaspeţii au marcat golul de onoare cu 8 minute înainte de final, prin Fonseca.

Au jucat echipele:

Pandurii Târgu Jiu: Lazăr - Unguruşan, Erico, Paraskevas, Momcilovici - Breeveld, P. Anton - Nicoară (Buleică '62), D. Nistor, Eric (Brata '71) - Matulevicius (Lemnaru '76). Antrenor: Cristian Pustai.

FC Braşov: Marinescu - Vagner (Străuţ '46), Oltean, Machado, Da Silva - Madeira, Enceanu (Tătar '46) - I. Popa, Dias, Mateiu (Fonseca '71) - Buga. Antrenor: Adrian Szabo.

Cartonaşe galbene: Unguruşan '46 / Vagner '38.

Arbitri: Alexandru Tudor (central) - Aurel Oniţă, Vasile Marinescu (asistenţi) - Paul Unimatan (rezervă).