LIGA I. „U” Cluj – Concordia Chiajna 1-0. Gazdele au încheiat meciul cu un mijlocaş în poartă

cluj chiajna

Unicul gol al partidei a fost înscris de Buleică, în minutul 75, cu o lovitură cu capul, după o centrare de pe partea stângă.

În minutul 87, de la Universitatea Cluj a fost eliminat portarul Boşneag, iar oaspeţilor li s-a acordat un penalty. Deoarece gazdele aveau deja toate schimbările făcute, în poartă a intrat Muzac. Lovitura de la 11 metri a fost executată de Ispir, însă acesta a trimis mingea în bară.

"Sunt fericit că am intrat în poartă şi pentru cele trei puncte câştigate. Îmi place foarte mult să stau în poartă, nu sunt străin de această postură”, a declarat după meci Apostol Muzac.

Au jucat echipele:

„U” Cluj: Boşneag- Ciupe, Raţiu, Ninu, Turcu - Bucşă, Ad. Popa - Buleică, Hidişan (Muzac '55), Nicola (Szekely '63) - V. Dinu (Dedu '35). Antrenor: Ionel Ganea.

Concordia Chiajna: Niţă - Savin, Leca, Fl. Ilie, Bambara (Purece '90+1) - Ispir, Coşereanu, Serediuc (Pană '46), Zuluf, Popovici - Wellington. Antrenor: Ilie Stan.

Cartonaşe galbene: Turcu '41, Ad. Popa '42 / Zuluf '27, Popovici '51

Cartonaş roşu: Boşneag '87

Arbitri: Robert Dumitru (central) - Cristian Nica, Imre Bucsi (asistenţi) - Flavius Roşu (rezervă)

În tribune au avut acces doar femeile şi copiii până ân 14 ani, „U” Cluj fiind obligată să joace meciuri cu porţile închise, după incidentele de la meciul cu Steaua.