Marcelo recunoaşte că a făcut henţ şi Bayern merita un penalti

Real Madrid v Bayern Muenchen - UEFA Champions League Semi Final Second Leg

Fundaşul echipei Real Madrid, Marcelo, a recunoscut că a comis henţ în minutul 45 al meciului cu Bayern Munchen, însă arbitrul turc Cuneyt Cakir nu a acordat penalti.

„Dacă vă spun că balonul nu mi-a atins mâna, aş minţi. A fost penalti”, a declarat Marcelo.

În minutul 45, Marcelo, aflat la marginea careului, a respins cu mâna o minge centrată de Kimmich.

Real Madrid s-a calificat pentru a treia oară consecutiv în finala Ligii Campionilor, după ce a remizat, marţi, pe teren propriu, scor 2-2 (1-1), cu Bayern Munchen, în manşa a doua a semifinalelor. În tur, Real Madrid a câştigat la Munchen, cu 2-1.

Au marcat: Benzema '11, '46 / Kimmich '3. James Rodriguez '63

Benzema a marcat al doilea gol în urma unei greşeli incredibile a lui Tolisso şi a portarului Ulreich.

Real Madrid a câştigat de 12 ori trofeul Ligii Campionilor.

Miercuri, va fi cunoscută şi a doua finalistă, după întâlnirea AS Roma - Liverpool (scor 5-2, în tur, pentru englezi).