Optimile UCL | Barcelona, umilită la Paris

psg barcelona 4-0 uefa tw

Formaţia Paris Saint-Germain a învins cu scorul de 4-0 echipa FC Barcelona, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor. Într-un alt meci, Benfica Lisabona a trecut, pe teren propriu, scor 1-0, de Borussia Dortmund.

Golurile PSG în meciul cu FC Barcelona, disputat la Paris, au fost marcate de Di Maria ('18 şi '55), Draxler ('40) şi Cavani ('72).

În minutul 79, Neymar a ratat un penalti şi ocazia de a înscrie măcar un gol pentru Barcelona.

Benfica s-a impus la Lisabona în meciul cu Borussia Dortmund prin reuşita lui Mitroglou, din minutul 49. În minutul 59, Borussia a avut un penalti ratat prin Aubameyang.

Mai multe informaţii, aici

Partidele Bayern Munchen - Arsenal Londra şi Real Madrid – Napoli, contând tot pentru optimile UCL, se dispută miercuri. Celelalte meciuri vor avea loc pe la 21 februarie - Bayer Leverkusen - Atletico Madrid şi Manchester City - AS Monaco – şi 22 februarie - FC Porto - Juventus Torino şi FC Sevilla - Leicester City.