Pandurii – FC Brașov 2-3. Oaspeții au câștigat cu un gol marcat la ultima fază a meciului

5000501-Mediafax Foto-Remus Badea

Tătar a deschis scorul pentru brașoveni, dar Dan Nistor, jucătorul dorit de Steaua, a egalat înainte de pauză. Viera i-a adus pe gorjeni în avantaj în minutul 50.

Brașovul a lovit însă decisiv pe finalul jocului. Popa în minutul 88 și Machado în 90+4 au adus victoria oaspeților, succes care îi poate lăsa pe cei de la Pandurii în afara Europei.

Gazdele au terminat meciul în zece oameni, după eliminarea lui Rusu (55). În minutul 23, la scorul de 0-1, Anton, de la Pandurii, a ratat un penalty.