Pandurii Târgu Jiu revin pe locul doi în clasament, după 1-0 cu Concordia Chiajna

concordiaPandurii

În luptă cu Ceahlăul pentru ultimul loc care promitea salvarea de la retrogradare, Concordia Chiajna a întâlnit acasă Pandurii Târgu Jiu în ultimul meci disputat pe propriul teren în actualul sezon.

Oaspeţii au deschis rapid scorul prin Răduţ, servit perfect de Ibeh după o pătrundere pe partea stângă. Purece putea egala în finalul primei reprize, atunci când l-a pus la încercare pe Lazăr cu un şut din afara careului.

După pauză, echipa lui Ilie Stan şi-a făcut soarta şi mai grea când Bambara a văzut al doilea cartonaş galben şi a plecat mai devreme la vestiare.

Cu un om în minus, gazdele s-au bucurat în al doilea minut de prelungiri. Au egalat în urma unei lovituri de colţ, dar golul a fost anulat pentru un fault în atac.

Pandurii au urcat din nou pe locul doi, poziţie pe care o vor păstra dacă vor învinge Astra miercuri, în ultima etapă a Ligii I.