Reacția lui Zidane la supergolul lui Bale din finala Ligii Campionilor

bale zidane getty

Gareth Bale a dat un gol de senzație, sâmbătă seară, în finala câștigată de Real Madrid, scor 3-1, în fața lui Liverpool, iar reacția antrenorului Zinedine Zidane a fost una fabuloasă.

Galezul Bale a fost desemnat jucătorul finalei Ligii Campionilor, după golul senzațional din minutul 64, când scorul era de 1-1.

Intrat pe teren cu doar cinci minute mai devreme, el a reușit să mai marcheze o dată, în minutul 83, stabilind scorul final.

Cu toate că a fost a fost eroul formației lui Zidane în finala de la Kiev, viitorul său nu pare a fi legat de gruparea de pe Santiago Bernabeu. Pare tentat să plece de la Real Madrid, sătul să fie lăsat în afara primului 11 de Zidane.

„Zizou” a avut o reacție asemănătoare și la foarfeca lui Ronaldo din meciul contra lui Juventus.