Revenire de senzație pentru echipa lui Mircea Lucescu, în Europa League

Ëèãà Åâðîïû ÓÅÔÀ, 1-é òóð, «Ìàêêàáè» — «Çåíèò»
fc-zenit.ru

Revenire incredibilă, aseară, în grupele Europa League, pentru echipa antrenată de Mircea Lucescu. Condusă cu 3-0 până spre finalul meciului, Zenit Sankt Petersburg a învins la un gol diferență.

Noua echipă a lui Mircea Lucescu, Zenit Sankt Petersburg, a reușit o performanță încredibilă în Israel, acolo unde a câștigat cu 4-3 pe terenul celor de la Maccabi Tel Aviv.

Zenit a fost condusă cu 3-0 până în minutul 77, însă a reușit să egaleze în doar nouă minute și a dat lovitura în al patrulea minut al prelungirilor, când Djordjevic a înscris golul de trei puncte al rușilor.

Echipa lui Mircea Lucescu a profitat însă și de faptul că gazdele au rămas în 10 oameni cu nouă minute înainte de finalul timpului regulamentar.