Video Un fotbalist american a reușit un gol incredibil în ultimul minut de joc

gol

Fotbalistul american Danny Barrera a reușit un gol uimitor în meciul pe care echipa sa, Hartford Athletic, l-a disputat în compania celor de la Philadelphia Union II, în USL (liga a doua americană), scrie Business Insider.

Cei de la Hartford conduceau cu 2-0 aproape de finalul partidei, moment în care mingea a ajung la portarul celor de la Philadelphia. Acesta a vrut să o arunce către un coechipier, însă Barrera era aproape de el și și-a arcuit piciorul pe spate, reușind un gol spectaculos în ultimul minut regulamentar de joc.

Danny Barrera intrase pe teren în minutul 81 și a fost desemnat "Omul meciului" pentru reușita sa.