Victorie de onoare pentru Rapid. Giuleştenii părăsesc cu demnitate Liga I după meciul cu Ceahlăul Piatra Neamţ

rapid ceahlau
Din articol

Retrogradaţi din cauza neobţinerii licenţei, giuleştenii au încheiat totuşi sezonul în prima jumătate a clasamentului. În ultimul meci, elevii lui Marian Rada au învins cu 2-0 Ceahlăul Piatra Neamţ.

Rapid şi-a luat adio de la Liga I cu o victorie în faţa Ceahlăului Piatra Neamţ. Giuleştenii au deschis scorul în prima repriză prin Andrei Ciolacu, cel care a fructificat o centrare a lui Emil Dică. Două minute mai târziu însă, Ovidiu Herea a făcut 2-0 cu un şut fabulos care i-a adus al nouălea gol al sezonului.

Scăpaţi de emoţii etapa trecută, oaspeţii au avut prima ocazie abia la jumătatea reprizei secunde, atunci când Marian Constantinescu a fost aproape să înscrie direct din corner.

Putea fi 3-0 în finalul meciului, dar rezerva Mădălin Martin nu a nimerit nici el decât bara porţii lui Bogdan Miron.

S-a încheiat 2-0 şi Rapidul a părăsit prima scenă cu fruntea sus, de pe locul 9 al clasamentului.