VIDEO | Chipciu și Stanciu au înscris în Europa League

stanciu

Alex Chipciu şi Nicuşor Stanciu au marcat din nou pentru Anderlecht, în Europa League, scrie digisport.ro.

stanciu

ACTUALIZARE 22:15 - Din păcate, Anderlecht a pierdut cu 2-3 duelul cu Saint Etienne, dar echipa românilor s-a calificat în 16-imile EL de pe primul loc al grupei, cu 11 puncte. A mai obținut calificarea și St. Etienne, echipă care a terminat grupa pe locul 2.

Alex Chipciu a deschis scorul pe Arena Constant Vanden Stock după 21 de minute de joc în partida cu Saint Etienne din cadrul grupei C a Europa League. După alte zece minute, Nicușor Stanciu a majorat diferența pe tabela de marcaj.

Frank Acheampong a pătruns în careu și l-a găsit cu o pasă perfectă pe Alexandru Chipciu, care l-a învins pe portarul lui Saint Etienne cu un șut puternic în partea de sus a plasei. În minutul 31, acelaşi Acheampong a pasat decisiv pentru Nicușor Stanciu, care a înscris la rândul său, ajungând la a treia reușită în Europa League pentru belgieni.