VIDEO CM Brazilia 2014, Rusia vs Coreea de Sud: Remiză în ultimul meci al primei runde

rusia coreea

Meciul dintre Rusia şi Coreea de Sud din grupa H a Cupei Mondiale Brazilia 2014 s-a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0). În meciul susținut marți la Cuiaba, pentru Rusia a marcat Kerjakov (minutul 74), iar pentru Coreea de Sud a înscris Lee Keun-Ho (minutul 68).

Proaspăt intrat pe teren, Lee Keun-Ho a deschis scorul cu un şut de la 20 de metri, iar Akinfeev nu a reuşit să respingă mingea, care a intrat în poartă.

Egalarea a venit după şase minute, tot cu un jucător abia intrat pe teren - Kerjakov.

Este o remiză echitabilă, scrie Digisport.ro, unde desfăşurarea meciului a fost disponibilă LIVE TEXT.

VIDEO via FIFA

ECHIPELE DE START

Coreea de Sud: Sung-Ryong Jung - Yong Lee, Jeong-Ho, Young-Gwon Kim, Suk-Young Yoon - Sung-Yong Ki, Kook-Young Han - Ja-Cheol Koo, Heung-Min Son, Chung-Yong Lee - Chu-Young Park. Antrenor: Myung-Bo Hong.

Rusia: Akinfeev - Eşcenko, Ignacevici, Berezuţki, Kombarov - Faizulin, Gluşakov, Jirkov - Samedov, Kokorin, Şatov. Antrenor: Fabio Capello.

Au arbitrat: Nestor Pitana (Argentina) - Hernan Maidana (Argentina), Juan Pablo Belatti (Argentina) - Roberto Moreno (Panama).

În celălalt meci al grupei H, Belgia a învins Algeria, scor 2-1.

Clasamentul grupei H: 1. Belgia - 3 puncte, 2. Rusia - 1 punct, 3. Coreea de Sud - 1 punct, 4. Algeria - 0 puncte.

La cel de-al doilea meci al zilei, Brazilia – Mexic, victoria aşteptată de gazde nu a venit, dar jocul a fost spectaculos.

Etapa următoare programează peste patru zile partidele: Belgia - Rusia, la Rio de Janeiro, ora 19:00, şi Coreea de Sud - Algeria, la Porto Alegre, ora 22:00.