VIDEO. Corona - Oțelul 0-1. Ionuț Badea a debutat cu o victorie pe banca gălățenilor

5421514-Mediafax Foto-Liviu Chirica

Unicul gol al meciului a fost marcat de Marquinhos, din penalty, în minutul 73. Lovitura de la 11 metri a fost acordată după un fault al lui Olariu asupra lui Sîrghi, fază la care jucătorul echipei braşovene a fost eliminat.

În minutul 89, un alt jucător al Coronei, Burlacu, a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe.

VIDEO. Cele mai importante faze ale meciului.

Au jucat echipele:

Corona Braşov: Marc - Burlacu, Forika, Damian, Canon - Chirciu, Olariu, Stere (R. Stănescu '58), Vl. Munteanu - I. Coman (Manea '85), Sg. Buş (Fl. Stângă '46). Antrenor: Nicolae Manea

Oţelul Galaţi: Brăneţ - Antunes, Sîrghi, Sg. Costin, Murgoci - Milea (Filip '83), Giurgiu, Neagu (Adăscăliţei '90)- L. Iorga, Marquinhos (Paraschiv '90+1), Astafei. Antrenor: Ionuţ Badea