VIDEO. Săgeata-Steaua 1-2. Roș-albaștrii sunt tot mai aproape de titlul cu numărul 25

532f26c495f9cf3b6e000001

Gazdele au deschis scorul în minutul 6 prin Guerra, iar steliștii au egalat din penalty (33), cu golul lui Keșeru, care îl înlocuise pe Stanciu cu patru minute mai devreme.

Tot Keșeru a stat la originea celui de-al doilea gol al roș-albaștrilor. Jucătorul venit în această iarnă a centrat excelent în minutul 55 din corner la reușita lui Varela.

VIDEO. Golurile și cele mai importante faze ale partidei.

Steaua a acumulat 58 de puncte, cu opt peste Astra, care e pe doi.

Echipele:

Săgeata Năvodari: Panagopoulos - Peteleu (Borja Navarro '58), Fl. Popa, Munteanu, Lopez - Muzac (Roman '75), Johnson - Achim (Iordache '58), Vezan, Deletici - Guerra. Antrenor: Cătălin Anghel.

Steaua: Niţă - Varela, Szukala, Gardoş, Latovlevici - Pintilii, Sânmărtean (Prepeliţă '51) - Popa (Piovaccari '71), Chipciu, Tănase - Stanciu (Keşeru '29). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.