Sorana Cîrstea, eliminată în sferturile de finală ale Madrid Open

Mutua Madrid Open - Day Four

Sorana Cîrstea, locul 83 WTA, beneficiară a unui wild card, a fost învinsă, joi, cu scorul de 6-4, 6-4, de franţuzoaica Kristina Mladenovici, locul 17 WTA şi cap de serie numărul 14, în sferturile de finală ale Miami Open.

ACTUALIZARE 18:00 - Sorana Cîrstea, beneficiară a unui wild card, a fost învinsă, joi, cu scorul de 6-4, 6-4, de franţuzoaica Kristina Mladenovici. Partida durat o oră şi 17 minute. Sorana Cîrstea şi-a egalat performanţa de anul trecut de la Madrid Open şi va urca de pe locul 83 pe 67 în ierarhia WTA.

Calificarea în sferturi este recompensată la competiţia din capitala Spaniei cu 131.000 de euro şi cu 215 puncte WTA, scrie News.ro.

DESFĂȘURAREA PARTIDEI, AICI

Sorana Cîrstea, locul 83 WTA şi beneficiară a unui wild-card, şi-a egalat performanţa de anul trecut la Madrid Open, calificânu-se în sferturile de finală ale turneului de la Madrid, după victoria obţinută, miercuri, cu 7-5, 3-6, 6-1, cu japoneza Misaki Doi, locul 53 WTA.