Irina Begu, eliminată în turul secund la Eastbourne

Eugenie Bouchard

Actualizare 16.40. Irina Begu a pierdut și setul al doilea, scor 6-1, și a fost eliminată de la turneul de la Eastbourne.

Actualizare 16.10. Irina Begu a pierdut primul set în meciul cu Eugenie Bouchard din turul secund de la Eastbourne, scor 6-3.

Românca Irina Begu, ocupanta locului 27 WTA și cap de serie numărul 15 la această competiție, calificată direct în turul secund o va avea ca adversară în meciul care se desfășoară azi, de la ora 15:30, pe Eugenie Bouchard, numărul 48 mondial.

Jucătoarea canadiană de tenis, finalistă în 2014 la Wimbledon, a debutat cu dreptul la turneul WTA de la Eastbourne (Anglia), învingând-o în două seturi, 6-1, 6-2, pe americanca Varvara Lepchenko, după 58 minute minute de joc, într-o partidă disputată luni.

Turneul de la Eastbourne se desfășoară în perioada 19-25 iunie și este transmis în direct de Digi Sport.