VIDEO. „Scurta genială” reușită de Simona Halep într-un moment critic al meciului

simona halep dubai

Pentru toți cei care se mai îndoiesc că Simona Halep se numără printre marile legende ale tenisului există această fază, reușită de Halep la scorul de 5-4 pentru Tsurenko, în setul doi din optimile de la Dubai.

Lesia Tsurenko avea 5-4 în setul doi, break în față și servea pentru set, când Simona Halep a găsit o ultimă resursă de energie și a revenit în meci în mod spectaculos.

Scurta genială reușită de Halep a restabilit egalitatea în meci. Scorul s-a făcut 5-5, iar de aici până la câștigarea partidei și calificarea în sferturile de finală ale turneului de la Dubai nu a mai fost decât un pas.