Sport

Digi24 îți aduce cele mai noi știri sportive, rezultate, clasamente și faze tari din sport. Fii la curent cu cele mai tari meciuri din campionatele de fotbal, află rezultatele turneelor de tenis, vezi cum arată clasamentele WTA și ATP și nu rata știri și imagini exclusive din alte sporturi.

nadal trofeu rg

Ce crede Nadal despre Simona Halep

În conferința de presă susținută după ce a câștigat a 11-a oară trofeul Open-ului de la Paris, spaniolul a dezvăluit care este principala calitate în jocul Simonei Halep.

2018 French Open - Day Fifteen

Rafael Nadal, al XI-lea succes la Roland Garros

Tenismenul spaniol Rafael Nadal, locul I ATP, a câştigat, duminică, pentru a XI-a oară turneul de la Roland Garros, după ce l-a învins, cu scorul de 6-4, 6-3, 6-2, pe austriacul Dominic Thiem, locul...

2018 French Open - Day Fourteen

Simona Halep, secretul reușitei

Nadia Comăneci a schimbat istoria gimnasticii şi a devenit Zeiţa de la Montreal. Ea a fost în tribună la finala French Open şi a îmbrăţişat-o prima pe Halep după victorie. A fost parcă un transfer de...