Alertele cu dronă sau teroarea trăită la granița cu Ucraina. Cum arată viața românilor care locuiesc la câțiva pași de război

De mai bine de 3 ani, românii care locuiesc aproape de granița cu Ucraina trăiesc în teroare. Este tot mai rău de câteva săptămâni încoace, de când Putin a intensificat atacurile, inclusiv asupra infrastructurii portuare din țara vecină. „Ce să facem?”, „Unde să plecăm?” - se întreabă neputincioși oamenii care se tem că, într-o zi, ar putea fi victime ale acestor lovituri date de Kremlin. Cu atât mai mult cu cât, în satele de graniță, nu există nici buncăre în care, la o adică, românii de acolo s-ar putea adăposti.

Recomandări video
Cele mai vizionate