Bate vântul în stațiunile de la mare, în timpul săptămânii. Cum încearcă hotelierii să atragă turiștii

Sezon slab la malul mării. În tipul săptămânii bate vântul prin stațiuni, iar turiștii români mai vin doar pentru escapade de weekend. Față de anul trecut, rezervările au scăzut cu 20 de procente. Astfel că, vârful de sezon nu pare să fie promițător. Pentru a atrage turiști, pentru cazările de luni până joi, proprietarii pensiunilor și hotelurilor au tăiat din prețuri.

Recomandări video
Cele mai vizionate