Ciolacu spune că nu s-a discutat în aprilie despre „legea Iohannis”
Premierul Marcel Ciolacu spune că nu a discutat cu președintele Klaus Iohannis despre proiectul care i-ar permite șefului statului să candideze la Senat ca independent, dar pe listele PNL. Șeful PSD adaugă că nu au existat discuții pe acest subiect în aprilie, așa cum spun liberalii, deoarece la acel moment Iohannis dorea să obţină funcţii la NATO sau la Comisia Europeană.
Recomandări video
Chirițoiu, despre băncile amendate pentru manipularea ROBOR: Au făcut prea mult schimb de informații
Publicat la 07.06.2026 19:28 Cele mai vizionate
Chirițoiu, despre băncile amendate pentru manipularea ROBOR: Au făcut prea mult schimb de informații
Publicat la 07.06.2026 19:28