Kelemen Hunor e optimist: „Sunt convins că România va intra și terestru în Schengen până la finalul anului”
Liderul UDMR, Kelemen Hunor, a declarat miercuri, la Digi24, că România e îndreptățită să intre în Spațiul Schengen cu drepturi depline și este optimist că până la finalul acestui an vom intra și terestru în spațiul de liberă circulație.
Recomandări video
Chirițoiu, despre băncile amendate pentru manipularea ROBOR: Au făcut prea mult schimb de informații
Publicat la 07.06.2026 19:28 Cele mai vizionate
Chirițoiu, despre băncile amendate pentru manipularea ROBOR: Au făcut prea mult schimb de informații
Publicat la 07.06.2026 19:28