Ministrul Energiei: Nu există situația de a avea un blackout în România
Există posibilitatea să avem pene de curent, dar nu unele masive și nu blackout, a precizat ministrul Energiei pentru Digi24. Deși seceta pune probleme și energia hidro este la un nivel scăzut, o mare parte este compensată din energia fotovoltaică, a explicat ministrul.
Recomandări video
Cele mai vizionate