Ministrul Mediului, despre lupta cu poluarea. „Sunt câteva puncte negre pe harta României. Acolo, vorbim de o mafie întreagă”
Invitat la emisiunea „În fața ta”, de la Digi24, ministrul Mediului a spus că vrea să schimbe legislația pentru a putea intra pe proprietăților celor care poluează. Este una dintre măsurile despre care Mircea Fechet a vorbit, în lupta cu poluarea. El a trecut în revistă și principalele zone, unde „au loc frecvent arderi ilegale”, afirmând că în unele locuri există chiar „mafii”, pentru eliminarea căreia mai multe instituții trebuie să colaboreze. A dat ca exemplu localitatea Sintești.
Recomandări video
Cele mai vizionate