„Ne este frică!”. Coșmarul trăit de mii de oameni din satele terorizate de șacali
Sate întregi din Oltenia sunt terorizate, seară de seară, de șacali. Animalele își fac apariția la lăsarea întunericului, iar numărul lor crește alarmant, de la un an la altul. Oamenii mărturisesc că le este frică să mai iasă din case, iar ciobanii și fermierii se plâng că șacalii le omoară vitele și oile pe capete. Potrivit Direcției Silvice, numai pe fondurile cinegetice din Olt numărul prădătorilor a ajuns acum la peste 150.
Recomandări video
Chirițoiu, despre băncile amendate pentru manipularea ROBOR: Au făcut prea mult schimb de informații
Publicat la 07.06.2026 19:28 Cele mai vizionate
Chirițoiu, despre băncile amendate pentru manipularea ROBOR: Au făcut prea mult schimb de informații
Publicat la 07.06.2026 19:28