VIDEO. CFR Cluj - ACS Poli, 5-1. Festival de goluri în Gruia, după eliminarea portarului oaspete

cfr

La primul lui meci, portarul Gomis a luat roşu după doar jumătate de oră pentru henţ în afara careului. Clujenii au deschis scorul chiar înainte de pauză, prin Nouvier şi au făcut 2-0 la cinci minute de la reluare prin Ruiz.

Petrucci i-a făcut cadou de Paşti lui Goga golul de onoare pentru bănăţeni. Problema învingătoarei nu s-a pus niciun moment, însă. După ce Larie a zguduit transversala, Bud şi Belek au risipit orice fel de emoţie.

În prelungiri, golgheterul Cristian Lopez a semnat scorul final, 5-1 pentru CFR şi clujenii au ajuns la 30 de puncte în play-out, cu două mai puţine decât liderul CSMS Iaşi.

„14 jucători termină contractul pe 31 mai. Dacă prin absurd mai sunt șanse și ajungem la baraj, trebuie să ne rugăm de ei să mai rămână două săptămâni să jucăm barajul. Așa s-au făcut lucrurile aici”, a spus Grigoraș la finalul partidei din Gruia.