Sorana Cîrstea, eliminată în sferturile de finală ale turneului de la Dubai

219713 219713 sorana

Sorana Cîrstea a început extrem de slab partida din sferturile turneului din Dubai, contra Carolinei Wozniacki. Sportiva noastră a trimis multe mingi în aut și nu a reușit deloc să fie pe fază la loviturile danezei.

Wozniacki a făcut extrem de repede 2-0 în primul set, după care Sorana a reintrat în meci grație unui rebreak. În pauza ce a precedat game-ul al patrulea, sportiva noastră a cerut intervenția antrenorului Victor Ioniță, solicitare la care are dreptul o dată pe set. Sfaturile tehnicianului n-au ajutat-o deloc pe Sorana, care n-a mai reușit să câștige niciun punct până la finalul primului set, pe care l-a pierdut net, 1-6.

Daneza Caroline Wozniacki s-a impus după un meci care durat 62 de minute, scor 6-1, 6-2.

Pentru participarea în sferturile de finală, Sorana Cîrstea va primi 100 de puncte WTA şi un cec în valoare de 34.891 de dolari.