FC Universitatea Craiova a rămas neînvinsă şi după etapa a V-a

071013 FC UNIV

FC Universitatea Craiova rămâne neînvinsă în campionat, după egalul obţinut la Oradea, 1-1, cu FC Bihor. Elevii lui Napoli au început tare meciul. Goge a fost faultat în careu, chiar în primul minut, iar Săceanu a executat pentru 1-0.

Craiovenii au încercat să menţină scorul în avantaj, însă au reuşit doar pentru o jumătate de oră. Raymond Lukacs a adus egalarea, după o gafă în apărarea olteană. În repriza a doua, craiovenii au dominat meciul, dar în final au trebuit să se mulţumească cu un rezultat de egalitate, care îi menţine pe poziţia a treia în clasament, cu două puncte în spatele liderului, Gloria Bistriţa.

În etapa viitoare, craiovenii vor juca la Caracal, din cauza suspendării primite după meciul de la Severin. Adversar va fi CSM Râmnicu Valcea, formaţie care are acelaşi număr de puncte şi pe care au eliminat-o din Cupă, în urmă cu o lună. Meciul va avea loc sâmbătă, de la ora 15:00.