HOCHEI. Victorie de onoare la hochei

hochei13

După prima treime meciul deja părea tranşat, scor 3-0, însă sportivii de la Dunărea au continuat să preseze şi în repriza a doua, astfel că după 40 de minute de joc scorul era deja 8-0.

Ultima repriză a meciului a fost în totalitate la discreţia gălăţenilor, care au avut o medie de aproape un gol marcat la fiecare două minute.

Dacă nu vor fi surprize în ziua a treia a competiţiei, în finala de duminică vor juca Sport Club Miercurea Ciuc cu Corona Braşov. Meciul va fi la ora 18:00 şi va fi transmis în direct de Digisport.

Tot duminică, în deschiderea finalei, de la ora 14:00, CSM Dunărea Galaţi va juca o partidă demonstrativă cu echipa puşcaşilor marini de la baza NATO din Constanaţa. Intrarea spectatorilor la patinoar va fi liberă.

Reporter: Marius Ţuca
Operator: Bogdan Cazacu

Editor web: Dana Costache