FOTBAL. Liga a doua | Luceafărul - Academica Clinceni 1-1

luceafarul

Etapa a opta a ligii secunde la fotbal i-a mai adus Luceafărului un punct. Partida disputată cu Academica Clinceni s-a încheiat nedecis, 1-1, după un meci în care golurile au venit după pauză.

Luceafărul a deschis scorul în minutul 54, prin Antohi, dar în minutul 69 ex-jucătorul bihorenilor, Mihai Deaconescu a restabilit egalitatea.

Oradea ar fi putut lua toate punctele puse în joc, dar lovitura liberă executată de Codoban în penultimul minut a lovit transversala porţii adverse.

În urma acestui rezultat, Luceafărul continuă să ocupe loc retrogradabil, în vreme ce Clinceniul lui Erik Lincar rămâne fără înfrângere în deplasare.

Pentru gruparea orădeană urmează o deplasare dificilă, pe terenul celor de la CS Mioveni.

Redactor: Nicolae Mihalcea