Nebunie la meciul de Cupă dintre Luceafărul şi Astra. Un hat-trick, un penalty ratat şi 5 goluri într-un sfert de oră

luceafarul Astra 2018

Valentin Gheorghe a fost eroul Astrei în meciul cu Luceafărul din 16-imile Cupei României. Fundaşul de 21 de ani şi-a trecut în cont un hat-trick, iar Astra s-a calificat în optimi după 5-1 cu orădenii.

După o primă repriză fără goluri şi un penalty ratat în minutul 56, Astra l-a dezlănţuit în 16-imile Cupei României. Jucătorii lui Mulţescu au marcat de trei ori în şase minute: 0-1 Begue, minutul 64; 0-2 Zoua, minutul 66, 0-3 Valentin Gheorghe, minutul 70.

Luceafărul Oradea a redus din diferenţă, prin Vasile Pop, în minutul 79, dar meciul s-a terminat 5-1 pentru Astra. Fundaşul de 21 de ani, Valentin Gheorghe şi-a trecut în cont primul hattrick din carieră, după ce a mai marcat în minutele 80 şi 90.

Pentru Astra urmează meciul cu Viitorul din etapa a zecea a Ligii 1, în direct la Digi Sport 1, duminică, de la ora 18:00.

Toate fazele importante ale meciului de la Sînmartin le puteţi urmări - VIDEO - pe digisport.ro.