Sari la conținut

Alegeri parlamentare 2016. Lista candidaților din județul Dâmbovița

Listele partidelor pentru alegerile parlamentare 2016 în județul Dâmbovița, în ordinea în care au fost publicate de Biroul Electoral Central.

stampila vot buletin roaep

Partidul Mișcarea Populară

Camera Deputaților

Ivășchescu Nicolae

Popa Dorel

Nițu Liliana

Nilă Ion-Ciprian

Bănaru Răzvan

Hamza Marius-Ionel

Nițoiu Valentin

Dragomir Daniel-Petre

Oprișan Gabi

Senat

Radu Richard-Vicențiu

Toader Constantin

Coman Valentina

Lambă Gheorghe

Uniunea Democrată Maghiară Din România (UDMR)

Camera Deputaților

Bölöni György

Andresz Iosif

Sandu Cristian

Orth Iosif-Norbert

Ando Laszlo-Iulian

Szabo Mihai-Iosif

Vida Emilia-Liliana

Csillag Adrian

Hajas Ștefan

Senat

Wild Rita Monika

Gal Tiberiu

Czank Nicolaie-Vendelin

Halai Attila

Lörincz Ștefan

Partidul Național Liberal

Camera Deputaților

Preda Cezar-Florin

Vladu Iulian

Ionescu Lavinia-Roxana

Manu Eugenia

Stan Adrian-Mihail

Caravețeanu Marius-Florin

Gheorghe Grigore

Niculae Traian

Dincă Ioana

Senat

Caracota Iancu

Ion Sorin

Popescu Jean

Anghelescu Teodora

Mosor Elena

Partidul România Unită

Camera Deputaților

Tănase Răzvan-Ionuț

Mitroi Leonard-Paul

Năstase Adrian-Iulian

Culcer Gheorghe

Pârău Costel

Necșoiu Vasile-Sorin

Mărăcinaru Constantin

Ioniță Marius-Cătălin

Grigore Mihaela

Senat

Tănăsescu Claudiu

Paraschiv Marcel

Mîndrican Mihai

Băiaș Costel

Ștefănescu Florentina-Daniela

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților

Camera Deputaților

Oros Călin-Dinu

Olteanu Cătălin-Cosmin

Diamandi Aurel

Barbu Dumitru

Lazăr Adina-Roxana

Vălu Ionuț-Cristian

Gheorghe Mihail

Matei Ion

Moacă Adrian

Senat

Petre Ionel

Chițulescu Corneliu

Pehoiu Constantin

Ghiță Emilia

Stănică Corneliu

Partidul Social Democrat

Camera Deputaților

Plumb Rovana

Badea Leonardo

Holban Georgeta-Carmen

Ștefan Corneliu

Vlăducă Oana-Silvia

Gilia Claudia

Sandu Gabriel-Dănuț

Țachianu Marian

Manole Mihai-Alin

Senat

Țuțuianu Adrian

Corlățean Titus

Oprea Alexandru

Greaca Luisa-Marilena

Stoica Liviu-Cozmin

Alianța Noastră România (ANR)

Camera Deputaților

Iancu Niculae

Prejbeanu Radu-Costin

Necula Silviu-Răzvan

Ursu Dan-Mihai

Matei Anca-Cornelia

Mecheș Viorel

Gavrilă Alexandru

Stanciu Eugenia

Senat

Bogheanu Adriana

Trandafir Vasilache-Cătălin

Constantinescu Maria

Gorgon Gheorghe-Cosmin

Plîngă Mihail

Dobîndă Florin

Uniunea Salvați România

Camera Deputaților

Lupescu Dumitru

Eftimie Cornel-Adrian

Papuc Dragoș

Bucur Lucian-Florin

Senat

Ivașcu Ion-Octavian

PartiduL România Mare (PRM)

Camera Deputaților

Voicu Constantin

Catinca Mariana

Căplescu Gheorghe

Cîrstea Florea

Pârvu Marian

Popescu Vasile

Ion Niculae

Mărăcinaru Mihai Andrei

Bucur Alina-Mihaela

Senat

Mititelu Maria

Brașoveanu Ion

Matei Aurel

Cîmpeanu Mihai

 

Partidul Ecologist Român (PER )

Camera Deputaților

Lungu Ruxandra-Georgeta

Habără Alexandru

Nechifor Daniela-Luminița

Lăzărescu Paul-Alexandru

Mihai Carolia

Păunescu George

Păunescu Elena-Angelica

Senat

Calugărescu Eugen-Liviu

Dună Marius-Valentin

Partidul Socialist Român (PSR)

Camera Deputaților

Șerbănescu Mirel

Marinescu Viorel

Petre Vasile

Tîrcă Niculae

Milea Elena

Petre Adriana

Măruță Nicolae

Tuță Ionel

Ghiță Dragoș-Gabriel

Senat

Milea Mihai

Andrei Ioana

Dumitrescu Nicolae

Dincă Dumitru

Pădurariu Radu