Sari la conținut
News Alert

Alegeri parlamentare 2016. Listele de candidaţi din judeţul Brăila

Listele partidelor pentru alegerile parlamentare 2016 în județul Brăila, în ordinea în care au fost publicate de Biroul Electoral Central.

stampila vot

Vezi şi Listele candidaţilor în fiecare judeţ

Partidul Mișcarea Populară (PMP)

Camera Deputaților

Nistor Marioara

Adetu Ionel

Sarafolean Coman

Dumitriu Emilian

Koler Virginia

Botea Gabriel-Silviu

Ţiparu Ionuț

Senat

Ancuța George Cristian

Botea Viorel

Stăncescu Virginia

Gîscă Tudorel

Uniunea Democrată Maghiară din România (UDMR)

Camera Deputaților

Ilyés Tamás-Krisztian

Boda Gergely-Zoltán

Szatmari Beáta-Gréta

Botházy Nándor

Balind György-Mihály

Bajó János

Tar Mihail

Senat

Somogyi Ileana-Rozalia

Kádár József

Vesselényi István

Ghioca Magda

Partidul Național Liberal (PNL)

Camera Deputaților

Ioniță Antoneta

Varga Vasile

Minescu Bogdan

Ciocan Cătălina

Brăcaciu Radian

Vernescu Mariana

Bașno Alexandru-Vlăduț

Senat

Cîrligea Florin-Eugen

Zullas Ioana-Gabriela

Terente Ciprian-George

Sîrbu Marian

Partidul România Unită (PRU)

Camera Deputaților

Petrea Dorin-Silviu

Herea Angel-Robert

Popa Ioana

Isac Fani

Apostol Gigel

Tudoran Fănel

Matei Dorin

Senat

Petrescu Dan

Dogărescu Marius

Sălbatecu Fănel

Tâmplaru Carmen

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților (ALDE)

Camera Deputaților

Obreja Gheorghi

Rădulescu Daniela-Elena

Pavlovschi Nicolae

Turiac George

Dudulea Mircea-Lucian

Bogdan Relu

Mihalache Titel Ionuț

Senat

Ruse Mihai

Băncilă Dănuț

Niculaie Mariana

Drăguț Gabriel

Partidul Social Democrat (PSD)

Camera Deputaților

Tudose Mihai

Niță Nicu

Meiroșu Marilena-Emilia

Mircea Florin

Voineag Cristiana

Caranica George-Marius

Badiu Virginia-Loredana

Senat

Rotaru Ion

Ciocan Doinița

Boșneag Sorin-Eugen

Pisică Ionuț-Marius

Alianța Noastră România (ANR)

Camera Deputaților

Ghionu Marian

Ionescu Carmen-Manuela

Iordache Alexandru-Răzvan

Belcin Leonard-Mihail

Micu Radu Bogdan

Strungă Veronica

Chelariu Tiberiu Dinu

Senat

Cucu Marcel

Toma Ionel

Moraru Ivana

Niculcencu Viorel

Uniunea Salvați România (USR)

Camera Deputaților

Stancu Ionuț-Cătălin

Oprea Leonard

Findrihan Nuți-Florica

Vlad Silviu

Milea Florin

Senat

Mocanu Ionel

Partidul România Mare (PRM)

Camera Deputaților

Răureanu Adrian-Corneliu

Drăgan Mihai-Coman

Murgoci Marius-Iani

Minea Petrișor

Pricop Lenuța

Ardeleanu Alexandru

Hurmuzache Aurel

Senat

Ilie Marian

Mocanu Viorel

Pricop Radu

Ţiparu Monica

Partidul Ecologist Român (PER)

Camera Deputaților

Păvăloiu Cosmin-Cătălin

Mardale Ionuț

Iancu Răzvan-Constantin

Leșu Steluța

Toma Mihaela

Lupu Gheorghe

Caragață Cornel

Senat

Dumitrașcu Alina-Cristina

Mânzală Ionel

Ghețău Camelia-Cili

Alexandru Georgeta-Gina

Partidul Socialist Român (PSR)

Camera Deputaților

Fătu Neculai

Mărgineanu Daniela-Nicoleta

Păpădie Aurelian-Mircea

Botoșăneanu Liliana

Doagă Tudorița

Dragomir Silviu-Marian

Baicu Valerica

Senat

Mărgineanu Ion

Mircea Gianina-Monica

Baicu Gheorghe

Badiu Manuela-Ioana