Sari la conținut

Alegeri parlamentare 2016. Listele de candidaţi din judeţul Călăraşi

Listele partidelor pentru alegerile parlamentare 2016 în județul Călăraşi, în ordinea în care au fost publicate de Biroul Electoral Central.

Vezi și Listele candidaților în fiecare județ

Partidul Mișcarea Populară (PMP)

Camera Deputaților

Sefer Cristian-George

Pavalașc Claudia

Gavrilă Nicolae

Dumitrescu Adrian-Ionuț

Ghionoiu Nicolae

Iordan Marius

Senat

Vlădica Simona-Maria

Moldovan Adrian

Zidaru Romulus-Constantin

Văleanu Marius

Uniunea Democrată Maghiară din România (UDMR)

Camera Deputaților

Kovács Béla

Vesselényi-Horváth Edit

Szatmari Ferenc-Robert

Niri Tamás Sándor

Boda Brigitta

Knal Anna Orsolya

Senat

Fazakas Szilárd

Somogyi Tibor András

Kádár Tünde

Somogyi Viktor

Partidul Național Liberal (PNL)

Camera Deputaților

Predoiu Marian-Cătălin

Surdu Raluca

Tomoiagă Stefan-Liviu

Enciu Niculae

Manea Ionel

Şestacovschi Silviana

Senat

Filipescu Răducu-George

Drăgan Marian

Neagu Cezar-Paul

Ghiveciu Camelia

Partidul România Unită (PRU)

Camera Deputaților

Bălan Angela-Mihaela

Buricea Alexandru-Eduard

Berbec Ştefan-Alexandru

Coman Valentin

Nuțu Marian

Ţuțu Ionuț-Georgian

Senat

Negoiță Octavian

Cârjilă Georgeta

Crângașu Ionuț

Alămureanu Vasile

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților (ALDE)

Camera Deputaților

Zamfir Cornelius-Adrian

State Laurențiu

Oltenacu Nicoleta

Băluță Ion

Stanciu Marian

Nae Valentin

Senat

Filipoiu Vasile-Iulian

Onofrei Costel Cristinel

Podgoreanu Lenuța

Brezae Niculae

Partidul Social Democrat (PSD)

Camera Deputaților

Nicolicea Eugen

Iacomi Iulian

Vrăjitoru Sorinel-Marian

Chiriță George

Ciulinaru Denisa-Carmen

Călin Petre-Alexandru

Senat

Pațurcă Roxana-Natalia

Dulce Marius-Grigore

Stoian Gheorghe

Râjnoveanu Nicolae

Alianța Noastră România (ANR)

Camera Deputaților

Ghioca Gheorghe

Baleca Natalia

Ioniță Maria Ileana

Cobîrlie Ştefan-Cristian

Senat

Marinescu Ştefan-Florentin

Teodorescu Robert-Florin

Stoica Mihaela

Uniunea Salvați România (USR)

Camera Deputaților

Verman Daniela

Moisă Adrian

Barbu George Daniel

Senat

Moroianu Mihnea-Petru-Radu

Partidul România Mare (PRM)

Camera Deputaților

Novac Ştefan

Sin Valentin

Fudulu Vasile Mircea

Vasile Cristian-Constantin

Stan Vasile

Şovăilă Cristina-Narcisa

Partidul Ecologist Român (PER)

Camera Deputaților

Vărbanciu Nicolae

Dima Anișoara

Vasile-Gheorghe Anghel

Senat

Neacșu Daniela

Eremia Cristian-Robert

Partidul Socialist Român (PSR)

Camera Deputaților

Roman Roxana-Gabriela

Cotulbea Rareș-Teodor

Cioabă Elisabeta

Uțanu Georgiana-Mihaela

Rotaru George-Rossi

Scurtu Filofteia

Senat

Zbăganu Gheorghiță

Giurea Georgeta

Soare Leonida

Bugălă Vlăduț-Rareș

Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) (PPU)

Camera Deputaților

Mărgărit Daniel

Toma Octav-Cristian

Negrilă Vasile

Drăgan Romeo-Ionel

Constantinescu Ioan

Dima Maria Iuliana

Senat

Pantilie Gabriel-Cosmin

Gâf Deac Ioan

Simion Victoria

Dăscălescu Ion

Candidaţi independenţi

Camera Deputaţilor

Nicolache Elena

Senat

Niculae Aurel