Sari la conținut

Alegeri parlamentare 2016. Listele de candidaţi din judeţul Mehedinţi

Listele partidelor pentru alegerile parlamentare 2016 în județul Mehedinţi, în ordinea în care au fost publicate de Biroul Electoral Central.

numarat buletine vot captura

Vezi și Listele candidaților în fiecare județ

Partidul Mișcarea Populară (PMP)

Camera Deputaților

Vișan Gelu

Roșca Emanoil-Răzvan

Drobeta-Turnu

Pîrvu Cristiana

Duță Ion

Popa Alexandru-Nicolae

Drulă Ionel Caius

Senat

Balica Marius

Vlăduț Daniel

Dădălău Mihai-Dragoș

Pușcașiu Luminița

Uniunea Democrată Maghiară din România (UDMR)

Camera Deputaților

Szöllösi Tamás

Szakács Tibor
Magyari Zsolt

Samoilă Ida-Karin

Ravasz Csaba

Zsidó Károly

Senat

Zeng Ioan

Balazs Zsuzsika

Balazs Albert-Stefan

Koszta Iolan-Enikő

Partidul Național Liberal (PNL)

Camera Deputaților

Popescu Virgil-Daniel

Săceanu Constantin

Florescu Gheorghe

Udriște Iuliu-Alin

Iorgovan Magdalena-Maria

Măciucă Cristian-Ciprian

Senat

Bălu Marius

Firu Stela

Bumbaru Lică-Costel

Mărculescu Dumitru

Partidul România Unită (PRU)

Camera Deputaților

Stroescu Cornel

Marin Dorel

Bobăiceanu Marius

Călugăru Iulian-Dănuț

Dumangiu Daniel

Scurtu Dorin

Senat

Stana Constantin

Mitroi Aurelian

Sitaru Constantin

Bărăitaru Ion

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților (ALDE)

Camera Deputaților

Palașcă Viorel

Ciobanu Carmen Ştefania

Gheorghe Ovidiu-Mircea

Mijaiche Alexandru

Nanciu Antoaneta-Renatta

Enache Cătălin

Senat

Sibinescu Ionuț

Spuză Viorel

Tuțu Ecaterina

Sălceanu Gheorghe-Valentin

Partidul Social Democrat (PSD)

Camera Deputaților

Trușcă Constantin

Bontea Vlad

Bălănescu Alexandru

Teiș Alina

Simcea Bogdan-Eduard

Cojocaru Nicu-Alexandru

Senat

Mazilu Liviu-Lucian

Baboniu Nastasia-Sanda

Tomoescu Ion-Alin

Drăcea Florin-Ionuț

Alianța Noastră România (ANR)

Camera Deputaților

Marinoff Marius-Călin

Păun Cristian-Alexandru

Popescu Cristian-Călin

Slabu Sorin

Viziru Florina

Alexandrescu Emil

Senat

Graure Vasilica

Pleșca Carmen

Stoica Gheorghe

Neacșu Viorel

Uniunea Salvați România (USR)

Camera Deputaților

Deac Vasile

Olei Sandu

Floricică Radu

Tărăbuță Marcel-Florin

Ciovică Maria-Adelina

Apostol Lucian

Senat

Ianculescu Antonio-Mircea

Zaharescu Nicoleta-Daniela

Mitucă Eusebio-Mugurel

Paulescu Augustina-Letiția

Partidul România Mare (PRM)

Camera Deputaților

Bodea Neculina

Popa Nicolae-Alin

Bobic Nicolae

Petcu Viorel

Ţiu Romulus

Bobic Alisa-Eugenia

Senat

Iancu Marin

Bobic Eugenia

Mihărtescu Liviu

Bădoiu Dumitru

Partidul Ecologist Român (PER)

Camera Deputaţilor

Durac Dumitru

Gogă Jenică-Cosmin

Manolea Vîlceanu

Barbu Marian

Vladu Mircea

Bojincă Arietu-Retu

Senat

Lehăduș Vanda-Leocadia

Sfatolea Marius-Ovidiu

Sitariu Mihaela

Păun Sănducu Vasile

Partidul Socialist Român (PSR)

Camera Deputaților

Olteanu Florian

Lolea Octavian

Luca Mirela

Minciu Ion

Andrei Constantin-Octavian

Bolocan Cezar-Cristian

Senat

Birău Emanoil

Fota Constantin-Dan

Vasilan Mirela-Doina

Zamfirescu Gheorghe

Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) (PPU)

Camera Deputaților

Cercel Dan-Dumitru

Oniga Oana-Liliana

Bîzu Elena-Daniela

Drăghia Petre

Breazu Grigore-Minel

Kessler Editth-Ane-Mari

Senat

Drăghia Georgeta

Mladen Delia

Deaconu Gheorghe

Gusan Elena-Mariana

Partidul „Blocul Unității Naționale” (BUN)

Camera Deputaților

Brîncoveanu Ana

Radu Petru

Brînda Sandu

Vladu Cornelia-Lidia

Vladu Ioan-Constantin

Diaconu Elena-Violeta

Senat

Vâșcă Marius-Emilian

Alecse Constantin

Pleșu Sorin-Gheorghe-Dan

Matican Otilia