Sari la conținut
News Alert

Alegeri parlamentare 2016. Listele de candidaţi din judeţul Neamţ

Listele partidelor pentru alegerile parlamentare 2016 în județul Neamţ, în ordinea în care au fost publicate de Biroul Electoral Central.

vot 2

Vezi și Listele candidaților în fiecare județ

Partidul Mișcarea Populară (PMP)

Camera Deputaților

Dulamă Laurențiu-Cristinel

Petrescu Cristian

Bursuc Marius-Marian

Crețu Mihai

Bighiu Silviu

Chelmuș Elena

Popa Andrei-Tudor

Didilă Elena

Călin Cătălin-Laurențiu

Gavrilescu Bogdan

Senat

Antăl Dorin

Lupu Costache

Tatomir Alina-Mihaela

Ungurianu Cristian

Ghineț Marius

Uniunea Democrată Maghiară din România (UDMR)

Camera Deputaților

Pintér Zsolt-István

Henkel Zoltan

Mate Ladislau

Gergely Szabolcs

Győrfi Jenö

Vale Richard

Toth József

Sărac Magdalena-Edina

Hajas Schmotzer Erika Hanna

Csiki Erzsébet

Senat

Polgár Árpád-Csaba

Bodor Attila-Béla

Köllő Gábor

Maștaleriu Elisabeta

Kassay Lajos-Péter

Partidul Național Liberal (PNL)

Camera Deputaților

Cozmanciuc Corneliu-Mugurel

Leoreanu Laurențiu-Dan

Drăgușanu Vasile-Cătălin

Antipa Gabriela

Marcoci Vlad

Cicioc-Apetrei Liviu

Ţifui Dumitru-Bogdan

Aciocârlănoae Andrei

Achiriloaei Leonard

Obreja Mihai

Senat

Țapu Nazare

Lazăr George

Moscalu Luminița

Ghica Constantin

Ciobanu Adrian-Virgil

Partidul România Unită (PRU)

Camera Deputaților

Cazan Sorin-Dumitru

Andronic Sarmiza

Vornicu Georgiana

Ioniță Veronica

Ştefan Mihai Ştefănuț

Micu Mihai

Moraru Dănuț

Iacob Andreea-Ecaterina

Căescu Alexandru

Grecea Constantin

Senat

Oajdea Vasile-Daniel

Nedelcu Ovidiu

Ionel Elena

Cârlig Mihai

Ionel Valentin

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților (ALDE)

Camera Deputaților

Chițoiu Daniel

Asaftei Ion

Bălțătescu Vasile

Misăilă Ioan

Nistor Sanda

Tihenea Cristian-Romulus

Panaintescu Constantin-Romeo

Irimia Elena-Genoveva

Crețu Vasilica

Necula Costică

Senat

Mihai Alexandru

Mocanu Vasile

Niță Niculina

Luculescu Vasile

Enache Vasile

Partidul Social Democrat (PSD)

Camera Deputaților

Munteanu Ioan

Andrușcă Dănuț

Şerban Ciprian-Constantin

Rotaru Alexandru

Iftimie Neculai

Stan Viorel

Vîrlan Georgeta-Luminița

Angheluță Ioan Vlad

Marghidan Victor-Adrian

Iordache Ioana-Roxana

Senat

Arcan Emilia

Manoliu Dan

Bourceanu Adrian

David Ramona

Pavăl Gabriel-Dan

Alianța Noastră România (ANR)

Camera Deputaților

Apopei Marius-Vasile

Oprea Mihai

Iordăchioaia Gheorghe-Marius

Cojocariu Maria-Viana

Petcu Ioana

Grădinaru Răzvan-Constantin

Tănăsucă Mihai-Bogdan

Mâță Vlad

Lupu-Marinei Alexandra

Stăvărache-Şentea Petrică-Cristinel

Senat

Iordăchescu Lucian

Grădinaru Florin

Stan Nicolae

Iacob Daniel

Grădinaru Emilia

Uniunea Salvați România (USR)

Camera Deputaților

Bulai Iulian

Stoian Ovidiu

Tofan-Hodorogia Paul

Nastasă Petrică-Radu

Zavaliche Radu-Mirel

Păun Ana-Cynthia-Ioana

Senat

Ploscaru Ioan

Vătămănelu Francisc

Mihuț-Costan Carmen

Anton Gheorghe

Partidul România Mare (PRM)

Camera Deputaților

Cobăleanu Marius-Nicolae

Zaharia Antonela

Oprea Constantin

Izot Mihai

Gherman Ghiocel-Dumitru

Ichim Daniel-Gheorghe

Ghineț Sergiu-Ioan

Ahmed Ali

Balan Marcel

Nechita Lucian-Vasile

Senat

Nistor Stejărel-Dumitru

Popescu Adriana

Zaharia Gheorghiță

Marcoci Anton-Daniel

Chișiu Olimpiu-Nicolae

Partidul Noua Românie (PNR)

Camera Deputaților

Reiș Dumitru Adrian

Gherghin Nicolae

Talmaciu Dan-Marian

Filip Nicoleta-Andreea

Munteanu Maria

Gafton Elena Vasilica

Potolea Petronela-Viorica

Matei Cătălina-Georgiana

Senat

Salamon Robert

Negrușer Gheorghe

Savin Marius-Constantin

Reiș Elena-Luminița

Candidaţi independenţi

Camera Deputaţilor

Pepene Daniela

Spiridon Ioan

Burduja Sebastian-Ioan

Senat

Carabelea Andrei