Au făcut spectacol cu Dinamo

au 20facut 20spectacol 20cu 20dinamo-46650

Craiovenii au început în forţă jocul şi după primul sfert aveau un avans de 19 puncte, scor 31-12. Din acel moment şi-a întrat în rol americanul Trevis Bureau, cel care în sfertul doi a reuşit trei slemuri de toată frumuseţea.

La pauza mare, craiovenii conduceau cu 48-22, iar victoria era asigurată. În partea a doua a partidei, antrenorul Andelko Mandic a scos titularii şi a introdus în teren jucătorii care au evoluat mai puţin în acest campionat. Chiar şi aşa diferenţa de peste 20 de puncte s-a păstrat până la finalul jocului. Ionuț Drăgușin, cu 11 puncte a fost principalul marcator, el fiind urmat de Bureau și Djurasovic, ambii cu câte 10 puncte. Tinerii Damian şi Ciotlăuş au marcat şi ei primele puncte în tricolul Craiovei. Primul a înscris 6 puncte, iar cel de-al doilea 4 puncte. Luni, 4 februarie, de la ora 19.30, sportivii Craiovei vor juca pe teren propriu, cu Farul Constanţa.