Criza continuă la CFR Cluj. Pandurii Târgu Jiu câştigă spectaculos în Gruia

29032013-2013-04-15-12h43m15s119

Nigerianul Ibeh i-a pedepsit pe campioni la o fază la care gazdele au cerut offside la Matulevicius. Condusă pe tabelă, CFR Cluj a fost neputincioasă în atac până la pauză.

Oamenii lui Paulo Sergio au ieşit mai motivaţi de la vestiare şi au egalat prin Ionuţ Rada. Fundaşul ardelenilor a şutat perfect din lovitură liberă.

A urmat apoi eliminarea lui Rui Pedro, care intrase la pauză şi a bifat doar 19 minute pe teren.

Pandurii au profitat de superioritatea numerică. Dan Nistor a pasat perfect pentru Matulevicius şi scorul a devenit 2-1.

Gorjenii au făcut şi spectacol pe terenul campioanei. Claudiu Voiculeţ l-a văzut ieşit din poartă pe Felgueiras şi şi-a încercat norocul de la distanţă. Mingea a ajuns în poartă, iar execuţia lui Voiculeţ poate candida la reuşita sezonului din Liga I.

CFR Cluj a redus din diferenţă în prelungiri. Sasha Bjenalovici a marcat pentru 2-3, rezultat care i-a trimis din nou pe gorjeni pe podiumul Ligii I.