Sari la conținut

EUROPA LEAGUE. Dinamo Kiev - Steaua și Astra Giurgiu - Salzburg se joacă în direct la Digi Sport

 

Steaua va disputa diseară în capitala Ucrainei cea de-a doua partidă din cadrul Grupei J a UEFA Europa League contra celor de la Dinamo Kiev. Ambele echipe s-au impus în prima etapă, Steaua 6-0 cu Aalborg și Dinamo Kiev 3-0 la Rio Ave, astfel că ele se anunță și principalele candidate la calificarea în primăvara europeană.

Echipele probabile

Dinamo Kiev: Ribka - Vida, Danilo, Dragovic, Makarenko - Ribalka, Sidorciuk - Iarmolenko, Belhanda, Lens - Kraveț
Antrenor: Serghei Rebrov

Steaua: Arlauskis - Papp, Szukala, Varela, Latovlevici - Prepeliță, Breeveld - L. Sânmărtean, Rusescu, Chipciu - Keșeru
Antrenor: Costel Gâlcă

Partida DINAMO KIEV - STEAUA va fi în direct la Digi Sport 1, de la ora 20:00, precum și pe digisport.ro și m.digisport.ro, exclusiv pentru abonații RCS & RDS.

A doua echipă românească din competiție, Astra Giurgiu, a pierdut clar duelul cu Dinamo Zagreb, scor 1-5, așteaptă o prestație mult mai bună cu austriecii de la Salzburg.

Antrenorul Astrei este conștient că partida va fi una foarte grea, însă mizează pe faptul că echipa sa este în revenire de formă, după remiza cu Steaua, de la București.

Partida ASTRA GIURGIU - SALZBURG va fi în direct la Digi Sport 1, joi, de la ora 22:05, precum și pe digisport.ro și m.digisport.ro, exclusiv pentru abonații RCS-RDS.

6 meciuri din Europa League sunt LIVE la Digi Sport. Programul complet:

Ora 20:00:

Grupa E:

Dinamo Moscova - PSV (18:00), Digi Sport 2

Grupa G:

Feyenoord - Standard Liege

Rijeka - Sevilla

Grupa H:

Krasnodar - Everton (19:00), Digi Sport 3

Wolfsburg - Lille

Grupa I:

Sparta Praga - Young Boys

Slovan Bratislava - Napoli

Grupa J:

Dinamo Kiev - Steaua, Digi Sport 1

Aalborg - Rio Ave

Grupa K:

Guingamp - PAOK

Dinamo Minsk - Fiorentina, Digi Sport 2

Grupa L:

Lokeren - Metalist

Trabzonspor - Legia

Ora 22:00:

Grupa A:

Zurich - Monchengladbach

Villarreal - Apollon

Grupa B:

HJK - Club Brugge

Torino - Copenhaga

Grupa C:

Asteras - Partizan

Tottenham - Beşiktaş, Digi Sport 3

Grupa D:

Astra - Salzburg, Digi Sport 1

Celtic - Dinamo Zagreb

Grupa E:

Estoril - Panathinaikos

Grupa F:

St. Etienne - Dnepr

Inter Milano - Qarabag