LIGA I. Concordia Chiajna – Astra Giurgiu 0-2. Gazdele n-au mai câştigat din noiembrie

s24 20chiajna 20astra 20beta 20150313 20new-55116

Fără victorie în ultimele şase etape, Concordia ocupă locul 12 în clasament şi începe să aibă emoţii pentru salvarea de la retrogradare.

Scorul a fost deschis de Tembo, în minutul 55, dintr-un penalty acordat pentru un henţ în careu comis de Ghionea, fază la care fundaşul Concordiei a fost eliminat.

Rezultatul final a fost stabilit de Găman în minutul 65, cu un şut de la aproximativ 8 metri.

În minutul 48, portarul Concordiei, Niţă, a apărat o lovitură de la 11 metri executată de Fatai şi acordată după un fault asupra lui Di Stefano.

Au jucat echipele:

Concordia Chiajna: Niţă - Belu (Apostol '71), Ilie, Ghionea, Bambara - Coşereanu (Balgiu '81), Leca - Zuluf, Ispir, Serediuc (Butucel '75)- Popovici. Antrenor: Ilie Stan

Astra Giurgiu: S. Lung Jr. - Măţel, Găman, Ben Youssef, J. Morais - Yahaya, Takayuki - Tembo (Ivanovski '87), Budescu (Enache '73), Di Stefano - Fatai (Bukari '77). Antrenor: Valentin Sinescu

Cartonaşe galbene: Belu '48, Serediuc '50

Cartonaş roşu: Ghionea '54

Arbitri: Alexandru Tudor - Ovidiu Artene, Alexandru Vodă - George Rădulescu.