LIGA I. Gaz Metan Mediaş – FC Braşov 0-0. Gazdele au încheiat meciul în inferioritate numerică

mugurel buga -Mediafax Foto-Mircea Rosca

Cea mai mare ocazie a partidei a fost ratată în minutul 19 de braşoveanul Buga, care a trimis pe lângă poartă din şase metri, deşi îl avea în faţă doar pe portarul Pleşca. De nervi, Buga şi-a scos tricoul, gest pentru care a primit cartonaşul galben.

Mijlocaşul gazdelor, Valentin Negru, a fost eliminat în minutul 47 după un atac cu piciorul ridicat asupra mijlocaşului Iulian Popa.

Au jucat echipele:

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Radovici, Frăsinescu, Markovici, Petre - Negru, Tahar - Avram (Cojocnean '61, Vitinho '75), Eric de Oliveira (Ciucă '83), Llullaku - Bawab. Antrenor: Gheorghe Mulţescu.

FC Braşov: Mutu - Vagner, Oltean, Munteanu, Velayos - Viveiros (Tătar '81), Machado, Dias (Batin '73), Popa - Mateiu, Buga. Antrenor: Adrian Szabo.

Cartonaşe galbene: Avram '54, Eric '68, Tahar '76, Radovici '90, Bawab 90+3 / Buga '19, Popa '43, Păun '68, Munteanu '85, Oltean '89.

Cartonaş roşu: Negru.

Partida a fost arbitrată de o brigadă condusă la centru de George Găman, ajutat la cele două linii de Mircea Orbuleţi şi Bogdan Gheorghe, în timp ce Adrian Ilyeş a fost rezervă.