Nervi la CFR Cluj. Un jucător și-a tăiat tendonul după eliminare

nervi

Minutul 61 a adus un moment controversat: Billel Omrani a fost eliminat după ce a protestat în două rânduri la decizia lui Marcel Bîrsan de a acorda fault la un duel al acestuia cu Vătăjelu. Omrani a primit două cartonaşe galbene şi implicit „roşu”, scrie digisport.ro.

nervi

Nervii francezului de 23 de ani nu s-au oprit la nivelul gazonului. Acesta a spart un geam la vestiare şi şi-a tăiat tendonul de la mâna stângă, pierzând mult sânge.

Atacantul a avut nevoie de intervenţia medicală pentru a opri sângerarea şi şi-a revenit după câteva minute.

Echipa CS Universitatea Craiova a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), formaţia CFR Cluj, într-un meci din etapa a XX-a a Ligii I şi a urcat pe locul doi în clasament la un punct în urma liderului Steaua Bucureşti.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Zlatinski '36 din penalti şi Gustavo '48, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Bud, în minutul 38.