Scor istoric înregistrat de Steaua în Cupa României

minge fotbal lpf.ro

CSA Steaua n-a avut practic rival în această fază incipientă din Cupa României. Elevii lui Ion Ion s-au impus cu 28-0 în fața celor de la Benfica Nova Generacao, scrie digisport.ro.

CSA Steaua a reuşit cea mai mare victorie din istoria clubului în Cupa României, marţi, când a câştigat cu 28-0 partida cu Benfica Nova Generacao, în care atacantul Mirea a reuşit să marcheze de şase ori până la pauză, iar tabela a trebuit resetată, potrivit prosport.ro.

Din păcate pentru oaspeți, portarul Cornel Ionescu (38 de ani), veteranul celor două formații, care a purtat un tricou de-al lui Tătărușanu, nu a putut face nimic pentru a opri cavalcada de goluri.

Cei de la Benfica au înlocuit la pauză portarul. În locul lui Cornel Ionescu (38 de ani) a intrat Niculai, un tânăr goalkeeper în vârstă de doar 14 ani (născut în 2003).